شورشیرین قدیم
 


حجت الاسلام والمسلمین عباس محمد حسنی، رئیس سازمان عقیدتی سیاسی ارتش در جمع فرماندهان و کارکنان تیپ 288 نیروی زمینی ارتش در شهرستان خاش با تبریک هفته  وحدت و ولادت پیامبر مهربانی ها حضرت محمد مصطفی (ص) و امام صادق (ع) در خصوص پویایی و تحولات در حال تحقق در ارتش جمهوری اسلامی ایران گفت:نکته اول تحولی است که در هیئت رئیسه ستاد ارتش رخ داده است. همانگونه که همه می دانیم با حکم حضرت آقا، امیر سرلشکر سید عبدالرحیم موسوی به عنوان فرمانده کل ارتش منصوب شدند و در پی این انتصاب، امیر سرتیپ  دادرس به عنوان جانشین و امیر دریادار سیاری که قبلا فرمانده  محترم نیروی دریایی بودند به عنوان معاون هماهنگ کننده ارتش معرفی شدند. تحولاتی هم در معاونت ها و در فرماندهی یکان ها بوجود آمده  است. هر نفس تازه ای، رهاورد تازه ای را طبعا برای مجموعه و زیر مجموعه خودش به ارمغان خواهد آورد.

وی در ادامه افزود:  نکته دوم که به نظر بنده اهمیتش کمتر از تحول اول نیست، تحرک در ستاد ارتش است. همانطوری که در صحنه رزم نیز هر چقدر سپاه متحرک و هجومی تر باشد شانس پیروزی و موفقیتش بیشتر است، خوشبختانه در این مدت ما شاهد یک تحرک مثبت در ستاد ارتش هستیم که در حال تداوم است و از روزی که هیئت رییسه جدید در ارتش شروع به کار کردند ما ارتش را در اجتماع بیشتر از گذشته می بینیم. ارتش نباید سکون داشته باشد. حتما باید حرف بزند و تعامل داشته باشد. چون یکی از فرامین حضرت آقا در حکم انتصاب، افزایش صمیمیت و تعامل اثر گذار بود، که خوشبختانه این تحرک دیپلماسی در ارتش خیلی خوب آغاز شد و ملاقات های فرماندهان ارشد ارتش با رئیس جمهور محترم و ریاست محترم مجلس شورای اسلامی در پی این تحرک اثربخش انجام شد.
رئیس سازمان عقیدتی سیاسی ارتش در ادامه تصریح کرد: تحول سومی که بعد از استقرار هیئت رئیسه جدید در ارتش رخ داده و باعث ناامیدی دشمن و امید بیشتر خودی ها شده، مساله اظهار وحدت بین سپاه و ارتش است. اسلام به ما گفته هر کسی را دوست داری به او اظهار کن. دشمن فکر می کرد می تواند بین ارتش و سپاه فاصله ایجاد کند اما با حکمی که حضرت آقا برای فرمانده کل ارتش و حکم انتصاب اینجانب صادر کردند یکی از ماموریت های مسئولان ارتش، افزایش صمیمیت بین ارتش و سایر نیروهای مسلح بویژه سپاه پاسداران بود و این اتفاق زیبا رخ داد. همایش یکدلی و وحدت و یک رنگی بین سپاه و ارتش در فرماندهی های مختلف انجام شد و این به شدت موجب عصبانیت دشمنان خارجی بود. احساس خطر کردند و معلوم شد وقتی از چیزی آنها خیلی عصبانی هستند یعنی این کار خیلی اثر گذار است .مردم ما در فضاهای مجازی واکنش های بسیار زیبایی نسبت به این حرکت الهی انجام دادند که از مصادیق روشن واعتصموا بحبل الله و لاتفرقوا  بود و ما بایستی به عنوان یک وظیفه شرعی، اجتماعی، دینی و ملی آن را پاس بداریم.
حجت الاسلام والمسلمین محمدحسنی همچنین گفت: تحول چهارمی که در ارتش رخ داده تقسیم کاری است که فرمانده محترم ارتش انجام دادند که این نشانه مدیریت عالی ایشان است. مدیر توانمند همین است که نترسد و کارها را واگذار کند تا خود بتواند بیشتر مدیریت کند. به همین منظور ایشان کارها را تقسیم کردند، ارتقای توان رزمی را واگذار کردند به جانشین محترمشان امیر دادرس و ارتقای معنویت با رویکرد تحولی را واگذار کردند به امیر دریادار سیاری، معاون محترم هماهنگ کننده و ساماندهی به اوضاع معیشت در ارتش را که جزو مطالبات مهم است و فرمانده ی معظم کل قوا بسیار نسبت آن تاکید داشته و دارند را به امیر سرتیپ خرم طوسی واگذار کرده اما شخصا خودشان پیگیری می کنند و بنده چون در شورای عالی هم افزایی آجا شرکت می کنم باید این نوید را بدهم که آینده ارتش در این زمینه متفاوت تر از حال حاضر و گذشته خواهد بود.
رئیس سازمان عقیدتی سیاسی ارتش در ادامه افزود: تحول پنجمی هم در سطح ارتش بوجود آمد و منزلت و محبوبیت ارتش را هم در نگاه ملت و هم در نگاه ملت های جهان بالا برد و آن حضور موثر ارتش در امدادرسانی به زلزله زدگان استان کرمانشاه بود که از همان لحظه نخست ارتش در کنار مردم آسیب دیده بود. بنده خودم در یکی از سفرها که آنجا بودم، آنها نمیدانستند که من در ارتشم، این آسیب دیدگان سرپل ذهاب آمدند به ما اظهار محبت می کردند، گفتند که ما همه از ارتشی ها ممنون هستیم که از همان ساعات اولیه در کنار ما بودند. من گفتم البته تقسیم کار شده بود، روستا ها واگذار شده بودند به برادران سپاه و شهر به ارتشی ها واگذار شده بود. شما بیشتر شهر را دیدید اگر در روستاها بودید سپاهی ها را هم می دیدید. تلاش من این بود که به آنها اثبات کنم ارتش و سپاه با هم بودند و این تلاش ها باعث شد که امام جمعه  اهل سنت و استاندار کرمانشاه جداگانه نامه ی محبت آمیزی را نسبت به خدمات صمیمانه  ارتش خطاب به امیر موسوی صادر کردند.
نماینده ولی فقیه در ارتش تصریح کرد: حقیقتا یک حرکت پرشتاب در مجموعه ارتش جمهوری اسلامی ایران آغاز شده است. آن چیزی که من دیدم امید و آینده  بسیار درخشان ارتش را در دل انسان زنده می کند و انشالله این اتفاق رخ خواهد داد اما چند شرط دارد که من یادآوری می کنم. شرط اول این است که هر کسی کار خودش را درست و جهادی انجام دهد. دوستان من در سامانه فرماندهی، عقیدتی سیاسی و حفاظت و اطلاعات باید کارشان را جهادی انجام دهند و طبعا هر کسی هر جا هست به کار عادی قناعت نکند. ما کشوری انقلابی هستیم. ما کشوری هستیم که به آمریکا گفته ایم نه، بنابراین روی این نه گفتن به استکبار باید تلاش جهادی کنیم تا این نه گفتن به استکبار به ثمر بنشیند.
رئیس سازمان عقیدتی سیاسی ارتش همچنین گفت: شرط دوم حفظ وحدت بر محور ولایت است که البته به لطف خدا کشور ما یک کشور متحد بر محور ولایت است و این نعمتی است که ما از آن برخورداریم و بسیاری از کشورها از آن محرومند و به همین دلیل هم هست که چون محور وحدتشان مثل محور وحدت ما نیست هر جا که استعمار اراده می کند آنجا وارد می شود، جنگ راه می اندازد و خرابی به بار می آورد، اسیر میگیرد، تحقیر میکند، ولی به لطف خدا کشور ما در امنیت کامل است و علاوه بر آن امنیت صادر می کند. سخاوتمندانه کشور ما در برقراری  امنیت در عراق و سوریه وارد عمل شد و اگر ایران اسلامی وارد عمل نمی شد امروز سوریه و عراق از دست امت اسلامی خارج شده بود.
حجت الاسلام محمدحسنی در ادامه افزود: شرط سوم بالا بردن توان رزمی و شرط چهارم بالا بردن آمادگی رزمی است. ممکن است یک یگان توان رزمی اش بالا باشد اما آماده نباشد. خیلی مهم است که یک ارتشی و همه کسانی که در ارتش کار می کنند علاوه بر توان رزمی آماده  رزم نیز باشند. هر ملتی که جنگ نمی خواهد باید آمادگی خود را حفظ کند. هر ارتشی که می خواهد همواره پیروز باشد باید آمادگی خود را حفظ کند. هیچ نیروی غیر آماده ای تضمینی برای شکست نخوردنش نیست. ما اگر بخواهیم شکست ناپذیری خود را استمرار بدهیم بایستی آمادگی خود را مثل توان رزمی خود استمرار بدهیم و الحمدلله شما اینطور هستید.
رئیس سازمان عقیدتی سیاسی ارتش شرط پنجم تحقق آینده درخشان ارتش جمهوری اسلامی ایران را تقویت روحیه و امید به آینده بهتر دانست و افزود: در بازدیدهای اخیری که در مناطق مختلف کشور از یکان های ارتش داشتیم الحمدلله همه با نشاط، مقاوم، محکم، مجاهد، انقلابی، با بصیرت و خستگی ناپذیر بودند. اینها خبرهای بدی برای دشمنان و خبرهای خوبی برای دوستان انقلاب اسلامی و امت قهرمان ما می باشد.
حجت الاسلام والمسلمین محمدحسنی شرط ششم را ایمان به تحقق وعده های الهی دانست و افزود: خداوند وعده کرده است که صابرین و صادقین را پیروز کند. ان الله مع الصابرین، ان الله مع الصادقین. خداوند وعده کرده است که انسانهای مومن را پیروز کند و ما آزمودیم و پیروز شدیم. در جنگ با رژیم بعثی عراق تنها بودیم اما پیروز شدیم. در غلبه بر داعش، جبهه مقاومت غریبانه جنگید اما با صلابت پیروز شد و شکست بسیار تلخی را به کام دشمن تحمیل کرد و این نتیجه ایمان به صدق وعده ی الهی است.
وی شرط هفتم تحقق آینده درخشان ارتش را مدیریت هوشمندانه در اقتصاد دانست و افزود: این بسیار مهم است ما اگر بخواهیم وضع اقتصادی کشور متحول شود بایستی که پرکار و کم مصرف باشیم. مصرف را مدیریت بکنیم، قناعت کنیم و ذخیره نماییم. من احساس می کنم ما بسیار ملت مصرفی هستیم. مثلا در برق خیلی اصراف می کنیم، در آب خیلی اصراف می کنیم. حتی در مهمانی ها، عروسی ها، عزاها خیلی اصراف می کنیم. یک ملتی که بناست روی پای خودش بایستد اصراف نمی کند. ما باید مدیریت اقتصاد داشته باشیم. گاهی می بینید که در اتاق کسی نیست اتاق روشن است. حالا چه در محیط های اداری و چه در محیط های شخصی. کسی نمی تواند بگوید مال خودم است و در خانه  خودم می توانم اصراف کنم. خب این حرام است. فرهنگ نگهداری ما حتی در خودروی شخصی مان خوب نیست. فرهنگ نگهداری مان در حفظ وسایل خانه مان خوب نیست. شما رانندگی ها را ببینید. ما چقدر آشفته رانندگی می کنیم. هیچ کس در دست انداز به راحتی از قبل ترمز نمی کند. دلش نمی آید ترمز کند و با همان سرعت رد میشود.آن موقع چه کسی ضرر می کند؟ اول خود او و بعد جامعه. ما حتی اگر مشکلات اقتصادی هم نداشتیم واجب بود مدیریت اقتصادی داشته باشیم. 
رئیس سازمان عقیدتی سیاسی ارتش در ادامه تصریح کرد: شرط هشتم باور به آسیب پذیر بودن دشمن است. برادران آمریکا خیلی سعی کرد در دنیا اثبات کند که شکست ناپذیر است. آسیب ناپذیر است ولی نیروهای مسلح ما افشا کردند، مشت آمریکا را باز کردند. آبرویش را در دنیا بردند  وثابت کردند که این ببر کاغذی است. ما قبل از انقلاب ملتی بوده ایم که دیگران روی ما حساب باز نمی کردند. امروز ماییم که روی دیگران حساب باز نمی کنیم. امروز ماییم که اگر در منطقه نظرمان پذیرفته نشود، آنها به هیچ کدام از برنامه هایشان نمی رسند. 
نماینده ولی فقیه در ارتش، نکته و شرط نهم در تحقق آینده درخشان ارتش را این مطلب عنوان کرد که ما دنبال چه هستیم؟ دنبال این هستیم که ارتش در حال متفاوت شدن است. اما به چه شرط؟ 
وی دهمین شرط را توجه به خانواده توصیف کرد و افزود: ما علاوه بر این که باید مراقب محیط کارمان باشیم، هوشمندانه بایستی مراقب زن و بچه مان هم باشیم. برادران، دشمن ممکن است در جبهه نتواند به ما لطمه بزند ولی در خانه ممکن است آسیب برساند. امروز به خاطر فضای مجازی، اینترنت و ماهواره و شبکه های اجتماعی ممکن است سنگر عوض شده باشد. نوع جنگیدن تغییر یافته باشد. اگر هوشمندانه خانواده ها تدبیر نشوند، تلفات ما در عقبه ی ارتش که منازل و خانواده ها است زیاد می شود. همه موظفیم برای خانواده های خود برنامه ریزی هوشمندانه کنیم.
رئیس سازمان عقیدتی سیاسی ارتش تقویت روحیه شهادت طلبی و ایثارگری را یازدهمین، شرط تحقق آینده درخشان ارتش توصیف کرد و افزود: نهراسیدن از تهدیدات دشمن و اطاعت خالصانه از فرامین و تدابیر فرمانده معظم کل قوا دوازدهمین و سیردهمین شرط  تحقق این مهم می باشد.
وی  در پایان ایمان به این که آینده از آن متقین است «والعاقبت للمتقین» را چهاردهمین شرط لازم برای رسیدن به اهداف متعالی در ارتش جمهوری اسلامی ایران توصیف کرد و افزود: تحقق پیروزی هزینه دارد و هزینه اش هم انجام خدمات جهادی است و الحمدلله این خصوصیت در وجود آحاد فرماندهان و کارکنان ارتش حزب الله وجود دارد.نوع مطلب :
برچسب ها : رئیس سازمان عقیدتی سیاسی ارتش در جمع کارکنان تیپ 288 نزاجا، شورشیرین قدیم،
لینک های مرتبط :
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر


درباره وبلاگ


مدیر وبلاگ : علی حیدر
مطالب اخیر
نویسندگان
جستجو

آمار وبلاگ
کل بازدید :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
تعداد نویسندگان :
تعداد کل پست ها :
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :

دانلود آهنگ جدید