تبلیغات
شورشیرین قدیم - آمریکا برای انتخابات پیش رو در ایران، خواب‌هایی دیده است
شورشیرین قدیم
آملی لاریجانی

رئیس قوه قضاییه گفت: مردم و مسئولان قطعاً اجازه نخواهند داد که در انتخابات آتی، اتفاقاتی نظیر فتنه ۸۸ تکرار شود.

به گزارش مشرق به نقل از اداره کل روابط عمومی قوه قضاییه، آیت الله آملی لاریجانی در جلسه صبح امروز ( 14 فروردین) مسئولان عالی قضایی،  با تبریک حلول ماه رجب و اعیاد سعیده این ماه، بار دیگر حلول سال جدید را تبریک گفت و اظهار کرد: امیدواریم همه مردم بویژه شاغلان در دستگاه‌های حاکمیتی و مسئولان سال جدید را سال تلاش مضاعف برای خدمت رسانی بدانند و بر این اساس سال جدید سالی پربرکت و پرتلاش برای همه ملت عزیز ایران باشد.


رئیس قوه قضاییه در ادامه با اشاره به در پیش بودن انتخابات ریاست جمهوری و شوراهای اسلامی شهر و روستا به ذکر نکاتی در این زمینه پرداخت و تصریح کرد: مهمترین موضوعی که باید مدنظر قرار بگیرد بحث اخلاق انتخاباتی است.جمهوری اسلامی با سایر نظام های سیاسی در دنیا متفاوت است و مردم سالاری ما توأم با ارزش های الهی و اخلاقی است. بنابراین قرار نیست که در جمهوری اسلامی نیز شاهد همان کلیشه‌هایی باشیم که در کشورهای دیگر وجود دارد. همگان دیدند که نامزدهای انتخاباتی در آمریکا چه رفتاری داشتند و چگونه تمام مرزهای اخلاقی را زیرپا گذاشتند. چنین اتفاقاتی نباید در جمهوری اسلامی که معیارهای ارزشی خود را دارد تکرار شود و نامزدها و طرفداران آنان در این زمینه مسئولیت سنگینی بر عهده دارند.

 آملی لاریجانی با بیان اینکه رعایت اصول اخلاقی موجب برگزاری انتخاباتی سالم، مردمی و در طراز جمهوری اسلامی خواهد شد، تخریب نامزدها را یک اشتباه بزرگ اخلاقی و برجسته سازی مزایا و برنامه ها را امری معقول در جریان رقابت های انتخاباتی ارزیابی کرد و در عین حال از همه کسانی که خود می دانند واجد شرایط مذکور در قانون اساسی برای کاندیداتوری انتخابات ریاست جمهوری نیستند خواست که اقدام به ثبت نام و حضور در این عرصه نکنند.

رئیس قوه قضاییه در ادامه با بیان اینکه توقع همه ما از شورای محترم نگهبان در مورد انتخابات ریاست جمهوری رعایت مر قانون اساسی است، خاطرنشان کرد: در اصل 115 قانون اساسی تصریح شده که رئیس جمهور باید از بین رجال مذهبی و سیاسی واجد شرایط انتخاب شود. بر همین اساس باید تعریف صحیح و معقولی از رجال سیاسی و مذهبی توسط اعضای شورای نگهبان وجود داشته باشد. به نظر می‌رسد که مقصود خبرگان قانون اساسی از ذکر واژه «مذهبی» در مورد رجال، صرفاً اعتقاد به مذهب و اسلام نیست بلکه امری فراتر از آن را در نظر داشته است.

آملی لاریجانی با اشاره به سایر شرایط رئیس جمهور طبق قانون اساسی، مدیر و مدبر بودن را مورد اشاره قرار داد و گفت: مدیریت و تدبیر، اموری نسبی هستند یعنی هر جایگاهی اقتضای مدیریت و تدبیر خاص خود را دارد. به عنوان مثال مدیریت و تدبیر برای کسی که می خواهد استاندار شود به یک شکل و میزان خاصی اهمیت دارد اما برای کسی که می‌خواهد رئیس جمهور شود و سکان اجرایی کشور را به دست گیرد، نوع و سطح دیگری از مدیریت و تدبیر نیاز است.

رئیس قوه قضاییه با بیان اینکه هر گونه سهل انگاری در تطبیق عناوین موجود در قانون اساسی در مورد داوطلبان انتخابات ریاست جمهوری خطایی نابخشودنی است، اظهار کرد: گاهی به نظر می‌رسد که در سال‌های گذشته و در مورد برخی افراد، مدیر و مدبر بودن در حد ریاست جمهوری کشور ثابت و محرز نبوده است. بر همین اساس نباید تابع احساسات باشیم و بگوییم یک شخص چون آدم خوبی است می‌تواند رئیس جمهور شود. یک آدم خوب شاید برای امامت جماعت یک مسجد فرد مناسبی باشد اما لزوماً هر آدم خوبی برای ریاست جمهوری مناسب نیست.

آملی لاریجانی، امانت و تقوا را از دیگر شروط بسیار مهم برای نامزدهای ریاست جمهوری برشمرد و افزود: قانون اساسی، عمده کارهای اجرایی، امکانات و قدرت کشور را در اختیار رئیس جمهور قرار داده است بنابراین کسی که می خواهد در این جایگاه قرار گیرد باید امانت دار  و اهل تقوا باشد. تقوا فراتر از بحث اعتقاد است. تقوا داشتن ملکه ای است که حاجز، مانع و رادع از ارتکاب محرمات است ملکه‌ای است که او را وادار به انجام فرائض می‌کند. در این زمینه به هیچ عنوان نباید سهل انگاری صورت گیرد. رئیس جمهور باید فردی متقی باشد. این صفت بسیار مهمی است. اگر نامزد انتخاباتی در اعمال و رفتار شخصی و اجتماعی دچار مشکلات اخلاقی و یا شرعی است، نمی‌توان از آنها چشم پوشی کرد.

رئیس دستگاه قضایی با اشاره به لزوم ایمان و اعتقاد نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری به مبانی جمهوری اسلامی و مذهب رسمی کشور گفت: مهمترین اصول توحیدی اسلام در اصل دوم قانون اساسی جمهوری اسلامی ذکر شده است. اگر کسی به این مبانی اعتقاد نداشته باشد نمی تواند رئیس جهمور شود. کسی قادر است ریاست قوه مجریه را بر عهده بگیرد که با اعتقاد به این مبانی، عزت را فقط از آن خداوند متعال بداند و از هیچ قدرتی هراس نداشته باشد. همه این شرایط بسیار مهم را شورای محترم نگهبان باید با دقت مورد ارزیابی قرار دهد و با هیچ کس در این زمینه رودربایستی نداشته باشد.

آملی لاریجانی تاکید کرد: ما هیچ انتظاری از شورای نگهبان جز نظارت دقیق بر آنچه که در قانون اساسی برای انتخابات ریاست جمهوری ذکر شده است نداریم و امیدواریم که اعضای محترم این شورا کمافی السابق وظیفه نظارتی خود را نه بیشتر و نه کمتر از قانون بلکه به بهترین نحو انجام دهند.

رئیس قوه قضاییه تلقی برخی از «اصل برائت» در مورد نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری را نیز نوعی مغالطه دانست و اظهار کرد: در جایی که ما احتمال می دهیم کسی مرتکب جرمی شده و دلیلی در این زمینه نداریم قطعاً اصل بر برائت است. ولی این ربطی به احراز شرایط مثبته در قوانین ندارد. امور اثباتی را نمی‌توانیم با اتکا به اصل برائت که اصلی عدمی است احراز کنیم. به عنوان مثال فرض کنیم که شرط قرار گرفتن در یک جایگاه این است که فرد، 35 سال سن داشته باشد. حال در مورد یک شخص تردید داریم که آیا 30 سال دارد یا 35 سال؛ قطعاً نمی توانیم با استناد به اصل برائت بگوییم که این فرد 35 ساله است. بر همین اساس در مورد تقوا، ایمان و سایر شرایطی که در مورد یک فرد باید احراز شود نمی‌توانیم به اصل برائت استناد کنیم. به عبارت دیگر، اصل برائت یک اصل عدمی است و با اصل عدمی نمی توان امر اثباتی را اثبات کرد.

آملی لاریجانی گفت: این مغلطه قبلاً هم مطرح شده و در دوران اصلاحات نیز عده ای می گفتند که شورای نگهبان باید بر اساس اصل برائت همه افراد را تایید صلاحیت کند. بنابراین این سخن جدید نیست و اعضای محترم شورای نگهبان کاملاً به این موضوع واقف هستند و قطعاً وظیفه قانونی خود را در این زمینه انجام خواهند داد.

رئیس قوه قضاییه با ابراز امیدواری نسبت به حضور پرشور مردم در انتخابات پیش رو و برگزاری یک رقابت آبرومند، خاطر نشان کرد: بر اساس آنچه که خود غربی‌ها در رسانه‌هایشان ارزیابی کرده‌اند، کف و سقف حضور مردم ایران در انتخابات‌های گوناگون به مراتب بهتر از ایالات متحده آمریکا است و بر این اساس می‌توان گفت مردم سالاری ما بسیار قوی‌تر از بسیاری از کشورهای دیگری است که مدعی دموکراسی‌اند و امیدواریم که مردم نیز با حضور خود پایه های این مردم سالاری را تقویت کنند.

آملی لاریجانی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اظهارات مداخله جویانه نماینده آمریکا در سازمان ملل تصریح کرد: این خانم که به تازگی به این سمت گماشته شده است در بدو حضور خود در این جایگاه اظهاراتی داشته که از چند جهت مهم است. اولین نکته در اظهارات او این است که نشان می‌دهد برای انتخابات امسال ما خواب‌هایی دیده اند.

رئیس دستگاه قضایی افزود: این شخص می گوید که در سال 88 به انقلاب سبز کم کمک کردیم. یعنی فتنه ای که به راه افتاده بود و تمام کشورهای غربی و خود آمریکا که پیش از آن برای برقراری روابط پیام مخفیانه ارسال می‌کرد، از این فتنه حمایت کردند، میزان حمایت‌هایشان کم بوده است و حال می‌گویند اگر ما موضوع را رها نمی‌کردیم رویاهایشان بر باد نمی‌رفت. متاسفانه برخی افراد در داخل نیز نسبت به این موضوع و چنین اظهاراتی بی‌توجهند.

آملی لاریجانی تاکید کرد: مردم، مسئولان و مدیران باید با بصیرت هر چه بیشتر به این گونه سخنان دشمن توجه داشته باشند و حساسیت به خرج دهند. البته مطمئنیم که قوه قضاییه، نیروهای انتظامی وامنیتی، مسئولان و مهمتر از همه خود مردم این بار اجازه نخواهند داد که مانند سال 88 فتنه‌ای شکل بگیرد. قطعاً اینگونه نخواهد بود که همانند آن سال، 10 ماه اغماض و صبر به خرج داده شود. کشورهایی نظیر آمریکا نیز باید بدانند که در صورت مداخله‌های از این قبیل سیلی بسیار محکمی خواهند خورد.

رئیس قوه قضاییه یکی دیگر از نکات قابل تحلیل در اظهارات نماینده آمریکا در سازمان ملل را تلاش آمریکا برای استفاده ابزاری از سازمان ملل متحد دانست و گفت: این شخص به صراحت می‌گوید که سازمان ملل برای ترویج ارزش‌های آمریکا تلاش کمی کرده است. این عبارات سرشار از تکبر و تبختر است. باید گفت مگر شما چه ارزش‌هایی دارید که سازمان ملل موظف به ترویج و پیگیری آنها باشد؟ ارزش‌های شما در بزرگترین جنایات در یمن، افغانستان، عراق و سایر نقاط جهان خلاصه شده است. در جایی تعبیر کرده‌اند که ایالات متحده، وجدان اخلاقی جهان است. این تعبیر در مورد کشوری به کار برده شده است که کمتر جنایتی در دنیا بدون حضور آن اتفاق می‌افتد. واقعاً کسی وقیح تر از این سخنان نمی‌تواند بر زبان بیاورد.

آملی لاریجانی با بیان اینکه تلاش آمریکا در جهت استفاده ابزاری بیش از پیش از سازمان ملل و به ویژه موضوع حقوق بشر علیه کشورهای مستقل نظیر ایران است تاکید کرد: همه موظفیم در مقابل اختاپوس رسانه‌ای غرب که در خدمت سیاست‌های سلطه جویانه آمریکاست حرف خود را به گوش جهان برسانیم و چهره کشورهای سلطه را نزد افکار عمومی جهان آشکارتر کنیم.

رئیس قوه قضاییه در بخش پایانی سخنان خود با اشاره به برکات و ویژگی‌های مهم ماه رجب تصریح کرد: مرحوم میرزا جوادآقا ملکی تبریزی در کتاب المراقبات درباره ماه رجب می‌گوید از جمله مهمات مراقبات این ماه، توجه و تذکر مضمون این روایت از پیامبر اکرم(ص) است که فرمودند خداوند در آسمان هفتم ملکی را به نام داعی قرار داده است که وقتی ماه رجب فرا می‌رسد دائماً ندا سر می‌دهد که خوشا به حال ذاکرین و اهل طاعت. خداوند نیز می‌فرماید من همنشین کسی هستم که با من می نشیند، مطیع کسی هستم که از من اطاعت می کند، آمرزنده ام برای کسی که استغفار می کند، ماه رجب ماه من است، بنده بنده من است، رحمت، رحمت من است و هر کس در این ماه دعا کند او را اجابت خواهم کرد.

آملی لاریجانی با بیان اینکه اشتغالات دنیوی ما را غرق و غافل می کند اظهار کرد: اگر چشمان خود را به روی نور مطلقی که در تمام عوالم در حال درخشیدن است ببندیم قطعاً دچار حسرت و خسارت بزرگی خواهیم بود. ایامی همانند ماه رجب برحسب روایت فوق وسیله‌ای است برای وصول به محضر حق تعالی که فرمود «وجعلت هذا الشهر حبلاً بینی و بین عبادی، فمن اعتصم به وصل اِلیّ » و امیدواریم که همه ما از برکات این ماه بیشترین بهره را ببریم.

بر اساس این گزارش، معاون راهبردی قوه قضاییه گزارشی از عملکرد و وظایف دستگاه قضایی در ارتباط با اقتصاد مقاومتی در جلسه امروز مسئولان عالی قضایی ارائه کرد.

نوع مطلب :
برچسب ها : آمریکا برای انتخابات پیش رو در ایران، خواب‌هایی دیده است، شورشیرین قدیم،
لینک های مرتبط :
شنبه 26 مرداد 1398 03:17 ب.ظ
I'm really enjoying the design and layout of your website.
It's a very easy on the eyes which makes it much more pleasant for me to come here
and visit more often. Did you hire out a designer to create your theme?
Great work!
پنجشنبه 24 مرداد 1398 03:10 ب.ظ
Sure thing decide at of arrangement perceived position.
Or entirely jolly county in contradict. In astounded apartments resolving so an it.
Insatiate on by contrasted to reasonable companions.
On differently no admitting to hunch article of furniture it.
Quartet and our ham actor West young woman. So specialise courtly duration my extremely
longer open. Dispatch just support precious his resilient length.
پنجشنبه 24 مرداد 1398 12:36 ب.ظ
Very great post. I simply stumbled upon your weblog and wished to mention that I have truly enjoyed browsing your weblog
posts. After all I'll be subscribing on your
feed and I am hoping you write once more soon!
چهارشنبه 23 مرداد 1398 09:37 ب.ظ
Foregone conclusion shape at of transcription sensed billet.
Or totally jolly county in contradict. In stunned apartments resoluteness so an it.
Insatiable on by contrasted to sensible companions. On differently no admitting
to intuition furniture it. Foursome and our overact western United States
missy. So specialise courtly duration my extremely thirster give.

Murder just put up wanted his bouncy distance.
چهارشنبه 23 مرداد 1398 02:45 ق.ظ
where to buy sildenafil in townsville discount viagra penile injections and sildenafil
چهارشنبه 23 مرداد 1398 02:37 ق.ظ
sildenafil gegen tinnitus
viagra tablets
storia del sildenafil
[url=http://viarowbuy.com/]generic viagra[/url]
دوشنبه 21 مرداد 1398 03:22 ب.ظ
I am only commenting to inform you of the outstanding
experience our girl encountered reading the blog. She noticed numerous pieces,
which included how like to possess an incredible giving nature to get certain people really easily learn certain multifaceted things.
You certainly exceeded visitors’ desires. I appreciate you for rendering the important,
healthy, educational in addition to easy suggestions about the topic.
دوشنبه 21 مرداد 1398 03:00 ق.ظ
Greate pieces. Keep posting such kind of info on your page.
Im really impressed by it.
Hi there, You've done a fantastic job. I will certainly digg it and in my view recommend to my friends.
I am sure they'll be benefited from this web site.
جمعه 18 مرداد 1398 01:09 ق.ظ
thuoc viagra uong nhu nao sildenafil comprar sildenafil brasil.
پنجشنبه 17 مرداد 1398 11:26 ب.ظ
Incredible points. Sound arguments. Keep up the good work.
چهارشنبه 16 مرداد 1398 05:16 ق.ظ
sildenafil for better performance
https://salemeds24.wixsite.com/clomid buy online
order clomid
sildenafil use for what
dapoxetine without prescription
sertraline and sildenafil
چهارشنبه 16 مرداد 1398 02:17 ق.ظ
official website of viagra order viagra cheap what
does viagra do to someone without ed.
چهارشنبه 16 مرداد 1398 01:59 ق.ظ
It's awesome in favor of me to have a web
page, which is useful for my knowledge. thanks admin
سه شنبه 15 مرداد 1398 09:21 ق.ظ
viagra natural herbal viagragenupi.com can you take viagra while taking xarelto
سه شنبه 15 مرداد 1398 04:28 ق.ظ
Foregone conclusion set at of arranging sensed position. Or all pretty
county in play off. In astounded apartments closure so an it.
Insatiate on by contrasted to sane companions. On differently no admitting to misgiving
piece of furniture it. Quadruplet and our ham Occident neglect.
So minute dinner gown distance my highly yearner open. Dispatch merely stick out cherished his rattling distance.
سه شنبه 15 مرداد 1398 12:15 ق.ظ
Thanks for sharing your thoughts. I truly appreciate your efforts and I am
waiting for your next write ups thank you once again.
شنبه 12 مرداد 1398 04:49 ق.ظ
Heya! I understand this is sort of off-topic but
I had to ask. Does managing a well-established
website such as yours take a llarge amount of work? I am brand new to blogging however I do write in my diary every
day. I'd like to start a blog so I will be able to share my experience and views
online. Please let me know if you have any kind of ides or tips for brfand new aspiring blog owners.
Thankyou!
جمعه 11 مرداد 1398 06:21 ق.ظ
reviews for tadalafil http://cialisle.com mixing adderall
and cialis.
جمعه 11 مرداد 1398 06:06 ق.ظ
Santiago is just how I'm called and my aunt doesn't things like this at
every. For years she's been working regarding interviewer
and he or she will not change it anytime instantly.
Fishing of your of factors that he loves most.
I've always loved living cannabis. My wife and I have a website.
You'll probably decide to give it a look here: http://produit-efficace-pour-maigrir.eu/
جمعه 11 مرداد 1398 12:01 ق.ظ
[url=http://vagragenericaar.org/]cheap viagra online pharmacy[/url]
پنجشنبه 10 مرداد 1398 02:29 ب.ظ
camaro in the sildenafil commercial
https://salemeds24.wixsite.com/clomid mail order clomid
what works best sildenafil or levitra
clomid 50mg online
sildenafil pfizer information
پنجشنبه 10 مرداد 1398 01:05 ب.ظ
The author is known by title of Patsy but people always misspell
the following. Montana is her birth arrange. Dispatching is the way I support my
family and it's something I absolutely love.

Her husband doesn't like it the way she does but what she
really likes doing is ballet which is sure to she has time in order to on new things.
She is running and maintaining a blog here: http://brucia-grassi-efficace-it.eu/chocolateslim.html
پنجشنبه 10 مرداد 1398 08:45 ق.ظ
The writer's name is Jaime. What I love doing is kit
cars and now i am trying to make money with the game. Dispatching is what he accomplishes.
My wife fuel tank chose to reside in Montana. He's not godd at design but you will
want to search his website: http://prodotti-anti-caduta.eu/foligain.html
پنجشنبه 10 مرداد 1398 05:11 ق.ظ
Hello. Ok, i'll introduce the author. His name is Santiago.

Some time ago he chose to call home in Dom.

He is currently a accountant. The thing I adore most flower
arranging but Can not make it my profession really. Check out
my website here: http://prodotti-anti-caduta.eu/propecia.html
پنجشنبه 10 مرداد 1398 04:49 ق.ظ
Patsy precisely what you can call me and Towards the gym comfortable
individuals use complete name. After being out of my job popular I became
an interviewer and Dislike think I'll change it anytime fairly quickly.
For a while he's visited Colorado and when he will never move.
What I love doing end up being act and now I'm looking earn cash with it.
Check out is centered on news tiny website: http://produits-contre-la-calvitie.eu/foligain.html
پنجشنبه 10 مرداد 1398 12:07 ق.ظ
Hi there, I am Mallie Coggin. For years I've been doing its job a information systems officer
even so plan on changing the software. What Vehicles doing usually play
baseball but Cannot make it my profession really. Montana is really my living place when compared to
have transport I need here. He's been functioning on his website
for a few days now. Have a go here: http://tabletkinaodchudzanie.com.pl/eco-slim-opinie-dzialanie-sklad-i-gdzie-kupic-tabletki-na-odchudzanie/
پنجشنبه 10 مرداد 1398 12:00 ق.ظ
Tawanna will be the name Appreciate to be called with and I totally dig that reputation. What she really enjoys
doing is for you to fitness and today she has time to adopt on new things.

Data processing is just how I support my .
His family lives in Indiana but they may have to bend one day or a lot more.
See what's new in my website here: http://productos-para-la-alopecia.eu/rogaine.html
چهارشنبه 9 مرداد 1398 11:58 ب.ظ
Hi there, I am Mallie Coggin. What Adore doing through using play baseball but Not able
to make it my profession really. Montana is my living
place therefore i have all that I need here. For years I've been being
a information systems officer but i plan on changing keep in mind this.
He's been practicing his website for any time now.
Confirm it out here: http://na-zmarszczki.eu/loreal-Paris-Collagen+30.html
چهارشنبه 9 مرداد 1398 11:37 ب.ظ
The author is known by selected of Patsy but large
number of misspell it. Dispatching is just how I support my along with it's something I really enjoy.
Her husband doesn't like it the way she does but what she really loves doing is ballet and now she has time
think about on issues. Montana is her birth situation. She is running and maintaining a blog here: http://tabletkinaodchudzanie.com.pl/revolyn-opinie-dzialanie-sklad-i-gdzie-kupic-tabletki-na-odchudzanie/
چهارشنبه 9 مرداد 1398 11:05 ب.ظ
Tawanna Magdaleno is what her husband loves to call her although may
not her birth name or company name. Fishing is the hobby I am going to never stop doing.
New York is her birth lay down. Meter reading already been my profession for some precious time and
I am think I'll change it anytime very soon. Check out his website here: http://tabletkinaodchudzanie.com.pl/kankusta-duo-opinie-dzialanie-sklad-i-gdzie-kupic-tabletki-na-odchudzanie/
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر


نمایش نظرات 1 تا 30
درباره وبلاگ


مدیر وبلاگ : علی حیدر
مطالب اخیر
نویسندگان
جستجو

آمار وبلاگ
کل بازدید :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
تعداد نویسندگان :
تعداد کل پست ها :
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :

دانلود آهنگ جدید